Умовне фото

Олександрійський район одним з перших в Кіровоградській області запровадив послугу патронату над дитиною. З початку 2018 року повноцінно функціонує 2 сім’ї патронатних вихователів, у сім’ї яких було влаштовано 8 дітей із 4 сімей. Враховуючи нинішню ситуацію в районі, послуга патронату над дитиною набуває ще більшої актуальності, для дитини – це в першу чергу безпека, догляд, виховання та реабілітація в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук нової сім’ї. Для батьків – це досвід та подолання складних життєвих обставин, вирішення наявних проблем, отримання професійного соціального супроводу, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

Олександрійський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує пошук кандидатів у патронатні вихователі.

Що ж таке патронат і які основні вимоги до кандидатів?

Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Час перебування дитини в даній сім’ї може становити 3 – 6 місяців.

Головними вимогами для створення патронатної сім’ї є наявність у кандидата власної житлової площі, доходів на рівні не нижче прожиткового мінімуму на кожного члена своєї родини, перебувати у зареєстрованому шлюбі та обов’язково мати вищу освіту.

Для роботи патронатними вихователями ми шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Держава гарантує заробітну плату, у розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи та кошти на виховання дитини – 2 прожиткових мінімуми відповідно до віку дитини, а також комплексна професійна підтримка. На час створення сім’ї патронатному вихователю рахується трудовий стаж.

Детальнішу інформацію щодо кандидатів у патронатні вихователі, створення та діяльності сім’ї нової форми можна дізнатись у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. 6-го Грудня, 25, 2-й поверх, каб. №4.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
зазначте своє ім'я тут