На весні 2019 року відбудуться Президентські вибори, офіційний старт яким дадуть за 3 місяці до моменту голосування, тобто 31 грудня поточного року. Проте вже зараз місто рясніє біл-бордами кандидатів на найвищий пост в державі. На них Тарута з «Основою», соціалістичний Кива та «Новий курс» від Тимошенко, «Віра, Мова, Армія» від Порошенка, на «Наші» від Мураєва. Крім біл-бордів, що замовляють централізовано, вирішальну роль зіграє робота місцевих осередків, деякі з яких вже почали підготовку до виборчого процесу.

Хто стартував?

Активно готуються до президентської виборчих перегонів в олександрійській «Батьківщині». Вони вже встигли змінити керівництво партії відцуравшись від колишнього керівника міського осередку партії, секретаря міської ради Олени Богоявленської, чим, вірогідно, пробують дистанціюватися від її спільних позицій з «владою Олександрії». Натомість партію в місті очолив Віталій Журавльов, депутат Олександрійської районної ради, який є куратором «сердечних» в декількох районах області.

Стартувала «Батьківщина» з відкриття офісу партії, крім цього, значна увага приділяється поїздкам місцевих активістів політичної сили на різні загальнонаціональні форуми в столиці.

В Олександрії партія Олега Ляшка вибрала схожу стратегію – поїздки в столицю, щоправда, не на форуми, а на акції біля Верховної ради, відкриття громадської приймальні. Не обійшлось без зміни керівництва. Та якщо у випадку з Богоявленською, вірогідно була спроба дистанціюватися, то радикали не «побоялись» щоб обласну організацію очолив заступник міського голови Олександрії Сергій Гриценко.

Зросла і медійна активність «радикалів». На кількох сайтах з’явились інтерв’ю з новим очільником обласної організації, олександрійцем Сергієм Гриценком, та відео його виступу на сесії Олександрійської міської ради, яке поширюють в соціальних мережах.

Змінилось керівництво і в місцевому УКРОПі. Районну організацію партії замість Олександра Давидова очолив екс-голова Олександрійської РДА, учасник АТО, Володимир Конюшенко.

Не так активно працюють в стані президентської політичної сили, використовуючи лише поширення друкованих видань. «Національний корпус» Білецького та «Громадянська позиція» іноді поширюють газети та виставляють в людних місцях намети. «За життя» просуває «тему» пільгового проїзду в рейсовому автобусі №5 та нагадує всім про себе біл-бордом на Соборній площі.

Як не дивно, але мінімальну активність проявляє «Опозиційний блок», який має значне представництво в Олександрійській міській та районній радах, а також значну кількість депутатів облради з Олександрії. Це може бути пов’язане з відсутністю єдиного кандидата від партії, адже з біл-бордів активно рекламуються зі схожими закликами Олександр Вілкул та Юрій Бойко.

Попельнастівська ОТГ, як підготовка до масштабного

Вибори до Попельнастівської об’єднаної територіальної громади, які відбудуться 23 грудня, за 3 місяці до дня голосування за майбутнього Президента, можуть стати своєрідною перевіркою можливостей організацій партій в Олександрійському районі.

Своїх представників до Попельнастівської сільської виборчої комісії делегували «Батьківщина», «Солідарність», «Народний Фронт», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Самопоміч», та безфракційні політсили – «Свобода», «УКРОП», «Аграрна партія».

В Олександрійському районному осередку «Опозиційного блоку» вирішили не делегувати представників до Попельнастівської ТВК.

Невідомо, чи всі ці політичні сили висунуть своїх кандидатів в депутати або ж на голову громади. На перепоні цьому можуть стати віддаленість Попельнастого та населених пунктів, що увійшли в громаду від райцентру. 70 кілометрів в одну сторону не досить близько, що пов’язано також і зі слабо розбудованими осередками організацій. Не в кожної політсили є свої представники в Попельнастому чи в Травневому.

Хто «біжить»?

Не виникають питання чи побачимо в бюлетені прізвище чинного очільника держави Петра Порошенка від Солідарності та Юлія Тимошенко від Батьківщини. Про свої наміри вже оголосили «радикал» Олег Ляшко, Сергій Гриценко з «Громадянської позиції», Андрій Садовий від «Самопомічі», Сергій Тарута від партії «Основа» та Вадим Рабінович, який «За життя».

Доходить до фіналу праймерізу «УКРОПу» на якому майже одноголосно області організації підтримують висування народного депутата Шевченка на Президента.

Не відомо поки що, хто ж представлятиме «Опозиційний блок», чи спробує стати головним слугою народу «Слуга народу» Володимир Зеленський та що заспіває Славко Вакарчук.

Активно проводять зустрічі на місцях Інна Богословська, Роман Безсмертний, виходець з «УКРОПу» Віталій Купрій. Проте чи підуть вони кандидатами та чи візьмуть участь у виборах поки не відомо, як і невідомо хто і як буде представляти їх «інтереси» в Олександрії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
зазначте своє ім'я тут