Об’єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня, – Порошенко. ВІДЕО

1
158

Об’єднавчий собор по українській автокефалії відбудеться 15 Грудня 2018 року.
Як передає сайт Новини на Соборній, про це президент Петро Порошенко написав у Твіттері а також оголосив під час виступу на форумі місцевого самоврядування.

“Об’єднавчий Собор, який повинен проголосити створення автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні, затвердить її статут і вибере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року у Святій Софії, яка впродовж віків була центром українського релігійного життя”, – написав Порошенко.

“Його Святість Вселенський Патріарх Варфоломій повідомив мені, що підписав відповідні листи з запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій історичній події”, – повідомив він.

“Вселенський Патріарх і Синод відкинули всі претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Вони взяли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність Православної Церкви України. Вони підготували Томос – грамоту, яка цю незалежність підтверджує. Держава Українська зробила все, що могло і зобов’язане було робити. Тепер колосальна відповідальність лягає на ієрархів українських церков – в мирі, злагоді, в дусі християнської любові та патріотизму провести собор, вибрати предстоятеля, який поїде в Стамбул і отримає Томос”, – написав Президент.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлені канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб “процес надання Томосу про автокефалію. – – Рейд.) був проведений абсолютно в чіткій відповідності з канонами православної церкви”. Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
зазначте своє ім'я тут